Czech English French German Russian


Historie CHS

HISTORIE CHOVATELSKÉ STANICE "OD KAČKY"


Počátek chovu psů v mé CHS spadá do roku 1991, kdy jsem se rozhodla pořídit si fenu plemene belgický ovčák. V té době jsem se věnovala kynologii již 10 let a jsem pracovala se služebními plemeny. S německým ovčákem Argem z Hitina dvora jsem složila zkoušky ZV 2 a IPO 2. S německými boxery Assajem a Avi od Ivušky jsem složila zkoušky ZV 1, ZV2 a IPO 1. S Avinkou jsem se účastnila krajských a okresních přeborů v branném víceboji kynologů a mnoha závodů, kde jsme stály i na nejvyšších metách.

V roce 1991 jsem si pořídila fenku belgického ovčáka varianty tervueren "Catrin Rudolfovská skála". Catrin Rudolfovská skálaDíky této feně se má CHS dostala do podvědomí chovatelů BO nejen u nás, ale i v zahraničí. Jako první fena BO tervueren dokázala splnit titul Interchmpion, vyhrála přes 50 výstav a získala tyto tituly: Ch. ČR, PL, Klubový vítěz klubu KCHBO a klubu Berge Belge, Národní vítěz, 3x klubový vítěz, vítěz speciální výstavy, nejlepší plemenná fena, nejúspěšnější belgický ovčák všech variant, několikrát vítěz plemene, 11x CACIB, 27x CAC, krajský vítěz, oblastní vítěz.Byla vystavována v Německu, Polsku, Slovensku, Dánsku, Rakousku a Maďarsku, kde ji samozřejmě posuzovali zahraniční rozhodčí. Nikdy nebyla hodnocena hůře, nežli Výborná 2. Catrin nebyla jen krásná, ale také jsem s ní složila několik zkoušek - ZV 2, ZPU 2, IPO 1. V roce 1993 byla nakryta a porodila 7 zdravých štěňat, poté následovaly ještě 3 vrhy, z nichž nejúspěšnější byl vrh "B".

Draga od Kačky - 15,5 roku:

Draga od Kačky - 16 let, Krajská výstava Hradec Králové:

Átra ze ŠmelcovnySoučasně s Catrin jsem vlastnila fenu tervuerena "Átra ze Šmelcovny", kterou jsem si přivezla již jako pětiletou. Bohužel její zážitky z předchozí doby nebyly nejlepší, což se projevovalo na její povaze. Na této fence jsem odchovala vrhy "C" a "E". Konec jejícho života byl též nepříliš veselý, neboť veterinář nebyl schopen poznat na rentgenu zlomeninu kosti na přední noze. Átra dostala po 4 měsících léčení otravu a musela být utracena.
Poté jsem si přivezla z Dánska čtyřletou fenu BO malinois "Claudia Daneskjold", se kterou jsem vyjezdila titul Ch. ČR, r.CACIB a klubový vítěz, složila jsem s ní ZM a odchovala dva vrhy "F" a "H".
V roce 1993 jsem se také rozhodla pořídit si fenu rotvajlera.DARKA SLAVÍKŮV DVŮR V chovu jsem tou dobou byla začátečníkem, při výběru štěněte jsem hleděla jen na vykonané zkoušky rodičů. Pro štěně jsem si vlakem dojela až do Znojma. Fena "DARKA SLAVÍKŮV DVŮR" se stala zakladatelkou mého chovu.
Rotvajlera jsem si vybrala a zůstala u jeho chovu pro jeho vynikající povahové vlastnosti. Je to neúplatný ochránce rodiny, miluje děti (mám dva syny, vím, o čem mluvím) a v ohrožení svém, či jeho "smečky" by bez váhání nasadil svůj život.


O nás

Historie CHS

Vzpomínáme